«

»

Čvc 08

Den Prahy 7 2013

Dne 22. června 2013 se konala již tradiční celodenní akce pořádaná městskou částí Praha 7. Den Prahy 7 je shluk všech možných atrakcí, prezentací volnočasových aktivit a možností zábavy v Praze 7. Stejně jako vloni, dostal i letos náš klub Gódžú-rjú Budžucukan prostor k ukázce svých dovedností, tedy okinawského karate.

Díky bezvadné organizaci ze strany Prahy 7 jsme i letos měli k dispozici stánek. Tentokrát jsme před něj však navíc rozprostřeli tatami a předváděli v pravidelných intervalech trénink a zápasy jak dětské třídy, tak dospělých. Variací okinawského boje irikumí je několik, a proto bylo k vidění mnoho, včetně zápasu a boje na zemi.

Dospělí pak všem příchozím zájemcům celý den usilovně předváděli použití posilovacích nástrojů z Hodžó undó či základy techniky.

Den Prahy 7 pro nás vyvrcholil předváděčkou (embu) na pódiu přímo v parku, kde jsme vystoupení rozdělili opět do dvou skupin, děti a dospělí. Obě skupiny předvedly základní techniku kihon, kata a řízený boj bunkai, dospělí navíc předvedli posilování a boj na krátkou vzdálenost kakie.

Vzhledem k tomu, že jsme u publika sklidili úspěch, jsme odcházeli s dobrým svědomím a pocitem, že jsme opět udělali něco málo pro rozšíření povědomí o unikátním měkkém-tvrdém umění, Okinawa Gódžú-rjú karate.

Příští rok se na vystoupení na Dni Prahy 7 těšíme zase.

[nggallery id=24]