«

»

Led 11

Šerm a suši

V našem mateřském dódžó v Japonsku mají již desítky let tradici zimního tréninku, tzv. Kangeiko.

Sensei vždy pro účastníky den předem připravuje hromadu jídla a oč náročnější je trénink, o to víc pak všem chutná. V našem pražském karate klubu jsme letos, v sobotu 10. ledna, na tuto tradici navázali.

Původní plán byl trénink karate, ale vzhledem k velmi dobré účasti dětí na obvyklých večerních cvičeních a vzhledem k tomu, že poctivě cvičíme 3x týdně, zvolili jsme tentokrát něco na zpestření a odreagování.

Kromě připravených mečů ze srolovaných novin jsme měli ještě pár pěnových. Na druhé ruce připevněný jednoduchý chránič, nebo velkou lapu jako štít a samozřejmě přilbu na hlavě a boj mohl začít.

Zápasy byly mnohdy i vemi inteznivní, vyřádili se ale všichni 🙂

Akci jsme završili hromadou suši. Protože jsme vše vyráběli pro děti, nedali jsme do suši žádné syrové ryby, ani mořské potvory, spíš jsme se snažili o to, aby všem co nejvíc chutnalo. Takže stejně, jako když v suši restauraci uprostřed Tokia naleznete suši z kouskem kuřecího, nebo dokonce masovou kuličkou, i to naše suši bylo spíše z kuřecího, vajec, zeleniny atd. Podle toho jak zmizelo předpokládám, že všem chutnalo 🙂

Další podobnou akci uspořádáme zase za rok!

J.Č.