FAQ

Často kladené dotazy:

Co je to okinawské karate?

Japonský ostrov Okinawa je kolébkou všeho karate. Ačkoliv má veškeré karate svůj původ právě na tomto ostrově, mnohé školy a styly vznikly nově v Japonsku (tedy mimo Okinawu), či ještě dál v zahraničí – více či méně inspirovány původním karate. Pojmem okinawské karate označujeme ty styly karate, které vznikly přímo na Okinawě a jejich osnovy a technika neprošly žádnou výraznou změnou.

Je okinawské karate sport?

Ano i ne. Trénink karate je rozhodně sportovní aktivitou, nicméně sportovních klání a soutěží se neúčastníme. Okinawské karate má být praktikováno jako bojové umění, tedy jako prostředek k osobnímu růstu a funkční sebeobrana.

Kdy mohu začít trénovat? Máte kurz pro začátečníky?

Kdykoliv. Nábor trvá průběžně po celý rok. Třídu pro začátečníky nemáme, všichni trénují společně. Stejně vypadaly a vypadají cvičení i na Okinawě a umístění nováčků mezi zkušenější cvičence jen pomůže k rychlejšímu zdokonalení všech schopností.

Co mám mít s sebou? Je nutné kimono (karategi)?

Na trénink je možno přijít v čemkoliv pohodlném, tepláky a triko jsou naprosto dostačující. Úbor karategi si pořídíte až sami uznáte za vhodné.

Kolik to stojí?

První trénink, na kterém si vyzkoušíte cvičení karate, je zdarma a není nijak závazný. Po jeho absolvování se rozhodnete, je-li okinawské karate Váš šálek čaje, či nikoliv. Pokud se rozhodnete pokračovat, je nutno uhradit školné, viz. ceník v rubrice Rozpis tréninků.

V jaké musím být kondici, abych mohl začít trénovat karate?

Trénink karate sám o sobě systematicky vede ke zlepšení fyzické kondice. Jakékoliv přípravné cvičení není na místě. Přijďte a my Vaši kondičku postupně zlepšíme.

Musím chodit na všech pět tréninků týdně?

Nemusíte, nicméně můžete. Po zaplacení měsíčního školného máte přístup na všech pět tréninků týdně a záleží jen na Vás, kolikrát přijdete cvičit.

Za jak dlouho budu mít černý pásek?

To je samozřejmě velmi individuální. Vše záleží na tom, kolik úsilí a času věnujete tréninku. Jedná se však zhruba o dobu mezi 2 a 10 lety.

Na karate mi nezbývá čas, ale mám syna/dceru a rád bych jej/jí přihlásil.

Dětská třída funguje 3x týdně a věnujeme se v ní cvičení karate zábavnou formou. Trénink je založený na osnovách karate, nicméně je přizpůsoben dětské tělesné konstituci. Více v rubrikách Karate pro děti a Rozpis tréninků.

Jak se mám tedy přihlásit?

Jakékoliv další dotazy nebo přihlášky je možné vyřizovat na tel. 602 638 776 (Jan Čech – vedoucí instruktor), nebo na e-mailu info@bujutsukan.cz